PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8228}

Cinema Paradiso

Nuovo cinema Paradiso
8,1 74 380
ocen
8,1 10 1 74380
8,2 33
oceny krytyków
Cinema Paradiso
powrót do forum filmu Cinema Paradiso

Mocne 8

ocenił(a) film na 8

Bardzo ciekawy odstępujący od dzisiejszych schematycznych, oklepanych i nudnych koncepcji, wiecznie przerabianych w nieskończonej ilości filmów.

Morricone oczywiście też pokazał klasę (szczególnie końcowy fragment jak dla mnie rewelacyjny).

Film tworzy wspaniały klimat, ale ma też pewne wady, które mnie troszkę zraziły.
Mianowicie:
- Alfredo w pożarze w jednej scenie stał w płomieniach i paliły mu się całe nogi. Gdy na skutek zatrucia dymem stracił przytomność powinien spłonąć żywcem. W tej scenie można by się jeszcze przyczepić do faktu, że kilkuletni chłopiec "wywleka" dorosłego, bezwładnego oraz dobrze zbudowanego faceta z płonącego pomieszczenia.
- Bardzo nie podobała mi się scena, kiedy Salvatore leżał i myślał o tej kobiecie a ona znikąd się pojawia i go całuje. Strasznie przesłodzone i rodem z taniego romansu.

Reszta jak najbardziej zasługuje na pochwałę. Film naprawdę wart polecenia. Pokazuje, że nie tylko amerykanie potrafią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones