PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8228}

Cinema Paradiso

Nuovo cinema Paradiso
8,1 74 358
ocen
8,1 10 1 74358
8,2 33
oceny krytyków
Cinema Paradiso
powrót do forum filmu Cinema Paradiso

Morał opowiadania

ocenił(a) film na 9

o co chodziło z tym żołnierzem co czekał 99 dni i poszedł ?

ocenił(a) film na 10
Kubyra

Wyjaśnienie tej historyjki jest ujęte w wersji reżyserskiej (czyli tej dłuższej). Tam Toto po tym jak wraca z wojska i nie może odnaleźć Eleny mówi Alfredo, że zrozumiał dlaczego żołnierz zrezygnował po 99 dniach, a mianowicie żołnierz czekał przez te 99 dni bo mógł żyć nadzieją, że księżniczka zostanie jego żoną, natomiast nie doczekał do końca ponieważ bał się, że księżniczka może nie dotrzymać sława i wtedy on nie zniesie tego bólu.

Seana

Czasami tylko nadzieja trzyma nas przy danym przekonaniu, a rzeczywistość potrafi nas zniszczyć. Głęboki "morał". :)

ocenił(a) film na 10
gerald

Raczej powiedziałbym, że ludzie boją się sięgnąć po to co pragną gdy staje się realne.

ocenił(a) film na 8
Gebodupa

a ja ze jednak nie warto byc z taka dziewczyna ktora pozwala na takie cierpienia chlopaka

ocenił(a) film na 7
maciek31

Też o tym pomyślałem. On się stara tyle dla niej, a ona ma gdzieś go. Włożył on w to swój wysiłek i serce. Tak naprawdę ona nie zasługuje na niego.

ocenił(a) film na 6
Seana

Nie rozumiem czemu to zostało wycięte. Przecież to jest kluczowe do pojęcia filmu, a można to zinterpretować zupełnie inaczej. Dlatego między innymi ten film mnie nie zachwycił

ocenił(a) film na 10
Supermancio

bo można się tego domyślić, nie musi być wszystko wyłożone prostacko na tacy

ocenił(a) film na 6
kukujus

Ja zinterpretowałem tą historyjkę na swój sposób, moja dziewczyna w inny a reżyser jeszcze inny, więc moim zdaniem wyjaśnienie by się przydało., bo przy innej intepretacji opowiedzenie tej historyjki traci sens.

ocenił(a) film na 10
Kubyra

Ja zrozumiałem tak, że żołnierz zrozumiał w 99 dniu że przeszedł ogromne męczarnie, cierpiał ból fizyczny, był głodny, zziębnięty ale róównież przechodził ból wewnętrzny strach przed nie wykonaniem zadania i utrate ukochanej po tym wszystkim zdał sobie sprawe w osttanim dniu że żadna kobieta kochająca swojego mężczyzne nie pzowoliłaby na takie katusze ponieważ, pękło by jej serce na milony częsci patrzac na głodującego, cierpiącego ukochanego. Wolal zrezygnować niż życ z tym przeświadczeniem i zdawać sobie sprawe ze tak naprawde jest dla niej nic nie warty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones