PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8228}

Cinema Paradiso

Nuovo cinema Paradiso
8,1 74 380
ocen
8,1 10 1 74380
8,2 33
oceny krytyków
Cinema Paradiso
powrót do forum filmu Cinema Paradiso

Wyciskacze łez

ocenił(a) film na 8

Znacie jakieś tytuły, na których dorosły chłop może się popłakać? Dla mnie, chyba jedynym takim filmem była jak do tej pory "Zielona Mila". "Cinema Paradiso" owszem wzruszył mnie, ale nie do płaczu... Jeżeli znacie na prawdę wzruszające filmy, piszcie.

ocenił(a) film na 10
Thug4Life

titanic<1997>mimo wielu szyderczych glosow. to jest piekny film. zawsze chetnie go ogladam.

Diniej

chcesz sie popłakac.... na to tylko cobra vs komodo

ocenił(a) film na 10
Thug4Life

Obejrzyj "To wspaniałe życie" oraz "Porozmawiaj z nią". Oczywiście nie są to typowe wyciskacze łez serwowane głupim nastolatkom i kurom domowym, a przecież do takich się nie zaliczasz :)

ocenił(a) film na 10
Philip

"Porozmawiaj z nią" - mam ten film od dawna ale jeszcze go nie ogląadałem ,myslałem ze to taki babski - ale skoro go polecasz to chyba sobie obejrze

Ja płakałem tak prawdziwie tylko na Cinema Paradiso

Philip

Też polecam "To wspaniałe życie". Jeden z najpiękniejszych filmów jakie widziałem.

ocenił(a) film na 9
Thug4Life

"Przebudzenia", "Edith Piaf", "Edward Nożycoręki", "Piekny umysł", "Gladiator". Byłem świadkiem płaczu męskiego;)

ocenił(a) film na 9
Thug4Life

Byłbym zapomniał - Lista Schindlera, Miasto Aniołów, Pianista! Pozdrawiam.

m_G

O tak, "Miasto Aniołów" mimo wszystko piękny film... Też ryczałam, może faceta nie wzruszy, ale warto obejrzeć.

ocenił(a) film na 8
Thug4Life

do placzu oprocz Cinema Paradiso jeszcze doprowadzil mnie "Armageddon" (a konkretnie scena rozmowy Bruce Willisa z Liv Tyler w koncowce filmu) i polski film "Tato" ale to akurat po obejrzeniu calego ;) a co do Zielonej Mili to jakos mnie specjalnie nie wzruszyla - owszem egzekucja Coffey'a i jego wyznanie snu bylo wzruszajace ale az tak? no nie wiem ;)

użytkownik usunięty
Thug4Life

Dodalbym:
"Moje życie beze mnie"
"Forrest Gump"
Kolejnosc nieprzypadkowa :) Wzruszyly tez:
"Braveheart"
"Greenwich Mean Time"
"Malena"
"Babel"
Ale to juz niekoniecznie bym polecal. Zalezy co kto lubi nie?

Thug4Life

Pręgi i Johny Q dodaje według mnie klasyczne filmy gatunku przez Ciebie poszukiwanego

ocenił(a) film na 10
Thug4Life

"Big Fish" Tima Burtona! To film ktory albo zdobedzie Twoje serce, albo strasznie Cie rozczaruje! Mnie poruszyl, ale dzieki niemu mialem okazje zobaczyc meskie lzy!!!

ocenił(a) film na 5
Thug4Life

Powiem tak ja sie uważam za delikatną kobietę a na mimo to na Cinema Paradiso daleko mi było od płaczu.
Film wzruszający ale nic poza tym. Taki według mnie mało przekonujący,nie zrobił na mnie dużego wrażenia ot taka bajeczka o chłopcu zakochanym w kinie. ;)
Jestem zauroczona innym filmem Guiseppa Tornatora i jest nim moja ukochana 'Malena' . Polecam,jesli ktos nie widział !

Alyce17

"Plac Zbawiciela" - łzy stały mi w oczach, ale rozpłakałem się dopiero, widząc moją dziewczynę zalaną w łzach.

ocenił(a) film na 10
Alyce17

Droga Alyce17,
cały widz polega na tym, że ja (i pewnie większość piszących tu mężczyzn) jestem chłopcem zakochanym w kinie. Dlatego ten film jest dla mnie taki piękny i dlatego końcowa scena powoduje u mnie wybuch łez.

PS: Melenę też widziałem i też uważam 'ją' za wspaniałą.

ocenił(a) film na 9
Thug4Life

Ja polecam "Człowiek, który płakał", "Duża Ryba", "Lista Schindlera", "Angielski Pacjent", "Porozmawiaj z nią", "Pianista", "Marzyciel" (tu kwestia gustu :) ), "Zielona mila", "Życie jest piękne" (jak dla mnie to coś wspaniałego), "Forrest Gump", "Uwierz w ducha" i "Życie za życie" (chociaż może to nie jest taki typowy wzruszający film, ale mnie poruszył ;) )
pozdrawiam

ocenił(a) film na 10
evenee

o tak życie jest piękne
zielona mila
pan od muzyki dla mnie oh i ah
no i 4 piętro podczas jednej sceny

użytkownik usunięty
doma48

"W pogoni za szczęściem" z Willem Smithem

Thug4Life

A ja bym jeszcze dodał poruszającą "Verę Drake"!

ocenił(a) film na 8
Thug4Life

Ja się zawsze cholernie wzruszam na "Million Dollar Baby"

Zidane5

Najbardziej w świecie to wzruszył mnie 'Człowiek słoń' Lyncha.

Dark_Side_Of_The_Moon

a mnie chyba najbardziej wzruszył radziecki film "lecą żurawie" kałatoziszwili. polecam

olenstwo_2

O tak , Lecą żurawie, to piękny film. Końcowa scena tak łapie za gardło, że brakuje tchu. Po takich filmach człowiek czuje się lepszy i cieszy się z drobiazgów. Kto nie widział, powinien koniecznie zobaczyć, bo to już klasyk.

ocenił(a) film na 9
Thug4Life

"W pogoni za szczesciem", "Zaklinacz Koni", "Piekny umysl", hmmm koncowa scena filmu "Czlowiek w Ogniu", polecam film "Szkoła dla łobuzów" - film bardziej wstrzasajacy mysle niz wzruszajacy.

ocenił(a) film na 6
Wojt4s

Chyba nikt nie wymiwnil filmu Dmuchawiec do tego ta zaj... piosenka Sparklehorse - It's a wonderful life / POLECAM

kriskaf

zgadzam się z Dark_Side_Of_The_Moo n -bezapelacyjnie człowiek słoń....

ocenił(a) film na 10
Thug4Life

Nikt jeszcze nie wymienił "Co się wydarzyło w Madison County".

Thug4Life

Brootherhood of war moim zdaniem jeden z najlepszych filmów, efekt motyla, szkoła uczuć, gra na tym świeczki stały mi w oczach pod koniec filmu, donnie darko tez się popłakałem, jak coś sobie przypomnę to napiszę

ocenił(a) film na 9
Thug4Life

Wszystkie te wymienione filmy na pewno są wartościowe i wzbudzają w człowieku rożne uczucia . Ja natomiast polecam koreański film "Nae meorisokui jiwoogae" ( Moment to remember )- gwarantuje morze łez !!!

ocenił(a) film na 10
Thug4Life

Mnie jeszcze wzruszył tak do łez (oprócz "Cinema Paradiso") radziecki klasyk "Lecą żurawie".

Pozdrawiam!

ocenił(a) film na 9
adam05

"Życie jest piękne" -dławiłam się od łez,
"Moje życie beze mnie"
"Angielski pacjent"-momentami
i nieustannie wzruszają mnie do łez przygody Lessie, choć jestem już bardzo dorosła

ocenił(a) film na 8
virgo7771

Zapach kobiety
Miasto gniewu
Życie ukryte w słowach
Przerwana lekacja muzyki

LiN

Jedynym filmem, na którym płakałem jest "A.I. Sztuczna Inteligencja", ale wzruszające są także "Gladiator", "Labirynt Fauna" oraz "Życie jest piękne".

Thug4Life

Hm, mogłabym jeszcze dodać "Niewiniątka" z przeuroczą Audrey Hepburn oraz Shirley MacLane.

Thug4Life

"Miasto Gniewu". Na tym filmie popłakałem się konkretnie ;)

ocenił(a) film na 9
Thug4Life

"Tańcząc w ciemnościach"
"Życie jest piękne" - śmiech przez łzy

Thug4Life

Potwierdzam. "Tańcząc w ciemnościach." W moim przypadku fontanna. Choc film ciezki i nie dla wszystkich strawny. No i nikt jeszcze nie wymienił "Pasji"

Thug4Life

hymm, mnie większość wymienionych filmów ( z tych co oglądałam) nie doprowadziła do łez. Może jestem dziwna ale płakałam na Amelii, ale to dlatego, że jest tak pięknym filmem.

nirvana1992

Filmy, na których płakałam lub miałam łzy w oczach (kolejnośc przypadkowa):
"Pamiętnik" - piękny i wzruszający film o miłości.
"Szkoła uczuc" - jak wyżej.
"P.S. Kocham Cię" - z tego samego gatunku co poprzednie.
"Południe-Północ" - polski film, który naprawdę mnie poruszył.
"Wszystko za życie" - magiczny i na długo zapadający w pamięc.
"Cast Away - Poza Światem" - przejmująca scena śmierci pana Wilsona.
"Król Lew" - wzrusza mnie za każdym razem, chociaż to tylko bajka.
"Rocky" - genialny i bardzo poruszający.

oprócz tego wymieniane już tytuły:
"Zielona mila"
"Forrest Gump"
"Gladiator"
"Braveheart - waleczne serce"
"Miaso aniołów"
"Miasto gniewu"
"Malena"
"Zycie jest piękne"
"Uwierz w ducha"
"Tato"

ocenił(a) film na 8
Thug4Life

Zapomnieliście o `Czułych słówkach` film moze taki sobie ale prawie każdy ma łzy w oczach.

ocenił(a) film na 10
Forrest_5

Cinema Paradiso,Moulin Rouge!,1900 Człowiek Legenda,Big Fish

ocenił(a) film na 9
martin2000

hmmm... mój facet płakał na filmach:
"moje życie beze mnie"
"niebo"
"cinema paradiso"
"zielona mila"

ocenił(a) film na 10
AmoK_2

Zdecydowanie ,,Edward Nożycoręki"!!!!!!!

ocenił(a) film na 9
Thug4Life

zapomniałam o Wichrowych wzgórzach, nie pamiętam jak mój mężczyzna, ale ja odlatuję

ocenił(a) film na 10
jalapeno

Ja zdecydowanie poprę "Życie jest piękne" dla fanów kina podobnego do "Cinema Paradiso" o niezwykłej historii... i wyjątkowo zareklamuję kino polskie, ten tytuł chyba się jeszcze nie pojawił: "Wszystko będzie dobrze". Może nie wyciskacz łez, ale film na miarę prestiżowej nagrody.

ocenił(a) film na 10
Thug4Life

łaaaa a już myślałem że jestem jedynym chłopem który płakał na filmie ;) generalnie Cinema Paradiso działa na mnie strasznie, to jedyny taki film gdzie ryczę prawię przez połowę filmu, po prostu te sceny, ta tematyka to dla mnie koniec po prostu woooow!


odnośnie zapytania to: płakałem też jak bóbr na filmie "Karol, człowiek który został papieżem" ale to raczej dlatego że było to mniej więcej w czasie gdy papież odszedł. Gdy zobaczyłem go po raz drugi już nie wyzwolił we mnie takich emocji;/

Innym filmem który jak dla mnie poniekąd wyciskaczem łez jest "A-ngela" Luca Bessona - (chodzi jednak tylko o jedną scenę, przed lustrem) a ogólnie film świetny ale gdzie go porównywać z Cinema Paradiso który za każdym razem powoduję u mnie "ryczenie" :) (w szczególności ta krótsza wersja)

ocenił(a) film na 10
Thug4Life

Łowca Jeleni, Podaj dalej, Doskonały świat, American Beauty a w szczególności ostatni monolog Lestera i wiele innych, pewnie już wymienionych:)

ocenił(a) film na 9
Michallus

"Yyyreek!!! Kosmiczna nominacja". Bardzo mnie wzruszył ten film, swoją prawdziwością, i przekazem. Polecam.

ocenił(a) film na 9
pimpek13

HAHHHHAHahhaha n1 ;] | i jeszcze troche haahahha bo "za krótki" hahah

ocenił(a) film na 9
Thug4Life

,,Życie jest piękne,, :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones