PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8228}

Cinema Paradiso

Nuovo cinema Paradiso
8,1 74 380
ocen
8,1 10 1 74380
8,2 33
oceny krytyków
Cinema Paradiso
powrót do forum filmu Cinema Paradiso

piękny film

ocenił(a) film na 10

Film mnie całkowicie ujął, rozkoszował, zaspokoił. Nie wiem, jakie epitety oddałyby to, jak mi się podobał. Film o przyjaźni, niezaspokojonej miłości, tęsknocie, film o pasji, o sile człowieczeństwa w pewnym sensie również. Film poruszający wszystkie ludzkie emocje. Momentami infantylny. Ukazujący centrum życia jako kino. Kino, które dla tego miasteczka było całym światem. Światem, który poznawali właśnie tam. Film o cudownym chłopcu, o jego sprycie i inteligencji. O pasji. O człowieku, który wprowadzał go w życie. O uporze, o kobiecie. O intymności w najbardziej delikatniej formie. I na samym końcu zbiór pocałunków, wycinanych z poszczególnych filmu - dla mnie analogia do tego, iż na samym końcu naszego życia - poszczególne fragmenty naszego życia zaczną układać się w całość. Jestem zachwycona. Film, który daleki jest od dekadenckiego ujęcia, a jednak poruszający dokładnie tak samo. Kino jako wyobrażenie - które w końcu zostaje zniszczone - tak jak wyobrażenie zostaje poddane weryfikacji przez życie. Wspaniały.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones