PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=8228}

Cinema Paradiso

Nuovo cinema Paradiso
8,1 74 358
ocen
8,1 10 1 74358
8,2 33
oceny krytyków
Cinema Paradiso
powrót do forum filmu Cinema Paradiso

Słyszałam, że w USA jest dostępna na DVD wersja reżyserska filmu ( z usuniętymi wcześniej tzw. director's cut), która jest dłuższa o całe ... 51 min. Czy ktoś coś może o tym wie więcej?

katrina_12

Od siebie mogę dodać tylko tyle że już 2 lutego 2007 jako dodatek do ``Dziennika`` dołączony zostanie ów film (z gazetą za jedyne 4,99pln).
Pozostaje z niecierpliwością czekać.
Swoją drogą ciekaw jestem czy film będzie właśnie w wersji reżyserskiej, ale odpowiedz poznamy za tydzień.


PS. Faktem jest że to niezapomniane dzieło światowej kinematografii bardzo wiele zawdzięcza muzyce Ennio Morricone, nie inaczej jest z filmem ``1492:Conquest of Paradise`` z kapitalnym soundtrackiem Vangelisa.


użytkownik usunięty
katrina_12

Film z Dziennika raczej dostaniemy w wersji producenckiej. Mogę tylko Ci powiedzieć że wersja reżyserska to kompletnie inny film... tak jak wersja kinowa, była opowieścią o miłości do kina, tak ta druga jest o miłości do kina i kobiety.Mimo wszystko wyrób rezyserski uważam za równie dobry jak producencki.Pozdrawiam

ocenił(a) film na 10

widzę, że jest Ci znana dłuższa wersja filmu, jeśli możesz to streść te dodatkowe 51 minut :)

użytkownik usunięty
coraline

Jesli Krakow jest Ci bliski odezwij się z tym na maila do mnie. Mam dwyplytowe wydanie na DVD z angielskimi napisami, jesli nadal jestes zainteresowana. Po co mam tu ludziom psuc film?:) Pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
katrina_12

widzialem obie wersje - jedna w domu (rezyserska) i ta krotka w kinie kiedys. Powiem tak - mimo, ze to byl specjalny pokaz i to pod gwiazdami to potwornie sie zawiodlem ta wersja. Wyciete zostaly fragmenty, ktore ja najbardziej w tym filmie cenilem i wygladalo to tak, jakby cala magie zabrano z tego filmu.

Osobiscie spalilbym wszystkie pociete wersje tego filmu bo nie umywaja sie do wersji rezyserskiej.

Sturm

Ja również posiadam wersję reżyserską z polskimi napisami. Po jej obejrzeniu zmienia się zupełnie nastawienie do tego filmu i nabiera on zupełnie nowego sensu. Wersja reżyserska chyba jeszcze lepsza, dokładniejsza i wyjaśniająca cały wątek Eleny.

ocenił(a) film na 9
Baphomet

No właśnie oglądałem wersje producencką i wątek Eleny został tam dość bezczelnie ucięty. Muszę więc skombinować wersje reżyserską...

Baphomet

Witam

Czy jest jeszcze możliwość "dostania" filmu Cinema Paradiso w wersji reżyserskiej z polskimi napisami?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Anna Wojech
GG 6609611

ocenił(a) film na 10
anna_wojech

Rozpaczliwie poszukuje wersji reżyserskiej.Pomocy!
gg 1360158

ocenił(a) film na 10
Sturm

Dokładnie. Jak można urwać wątek Eleny, NO JAK!?

katrina_12

Jakby ktoś się orientował gdzie i czy w ogóle można kupić DVD w wersji rezyserskiej z polskimi napisami to proszę dać znać, ponieważ bardzo mi zależy na obejrzeniu tej wersji.

Olaf

Nie wiem gdzie można kupić wersję reżyserską (szukałam i niestety na półkach sklepowych nie znalazłam), ale jakby ktoś był zainteresowany torrentem tego filmu, to proszę pisać na mój blog.

Borysa

Propozycja torrentu jest już niestety nieaktualna:(.

katrina_12

a ma może ktoś polskie napisy do wersji reżyserskiej?

ocenił(a) film na 10
cezarus1992

Albo przynajmniej gdzie go można ściągnąć i najlepiej aby był z polskimi napisami ale żeby to nie był torrent? hmm chyba za duże wymagania:D

ocenił(a) film na 9
paciek

Najpierw podkreślę, że to CUDOWNY FILM! Płakałam na wielu, ale nigdy nie wzruszyła mną scena, w której burzono budynek. Inne sceny w Cinema Paradiso też mnie oczywiście wzruszały. Fragmenty wersji reżyserskiej można znaleźć na youtube. Wprawdzie ja znalazłam tylko po włosku, ale nawet słaba znajomość tego języka pozwoliła mi zrozumieć o co chodzi i doprowadzić do łez. Zresztą, uważam, że nawet jak się nie zna włoskiego to można się dużo domyślić z min, gestów czy nawet muzyki.

ocenił(a) film na 10
katrina_12

Kilkanaście lat temu kupiłam we Włoszech pełną wersję na VHS. Obejrzałam 1 raz a potem chciałam jak najszybciej o tym zapomnieć. Wszystko zostało wyjaśnione (powód zerwania Toto z Elena i z Alfredo) ale zginela cala magia tego filmu. Widać, czasem lepiej nie wiedzieć wszystkiego. Czytałam gdzieś, że ta pełna wersja była wersją pierwszą i że przeszła niezauważona. Dopiero później Tornatore "pociął" film i zobaczyliśmy wersję nagrodzoną Oscarem.

ocenił(a) film na 10
katrina_12

Oglądałem wersję reżyserską jakieś 5 lat temu online. Ostatnio chciałem wrócić do tych scen, które nadały największego smaku i które mnie wzruszyły. Niestety ich nie znalazłem... Po obejrzeniu (teraz już wiem, że wersji producenckiej) miałem wrażenie, że przespałem część filmu. Gdyby nie to, że ten film zapadł mi w pamięć dzięki historii opowiedzianej w wyciętych fragmentach, to pomyślałbym, że oglądałem zupełnie inny film... Nie mogę nigdzie znaleźć wersji reżyserskiej. Jeśli macie jakieś namiary, to proszę o kontakt, czuję duży niedosyt po obejrzeniu wersji skróconej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones